top of page

סיורים מודרכים

55 years ירושלים I LOVE JERUSALEM logo

גילו בה כל אוהביה!
לכבוד יום ירושלים גן החיות התנ"כי ואקווריום ישראל בשיתוף עם הרל"י מזמינים אתכם למגוון אירועים, סיורים והפתעות.

שבוע ירושלים באקווריום ישראל: סיור מורחב באקווריום ישראל

26.5-2.6 בשעה 17:00  מדי ערב יתקיים סיור מודרך ברחבי האקווריום שיאפשר למבקרים לצלול אל תוך עולמם המרתק של בעלי החיים. בימי חמישי הסיור ייקח אתכם לסיור מאחורי הקלעים, להכיר מקרוב את אופן הטיפול בבעלי החיים הימים ועוד.  הסיור בהרשמה מראש באתר האקווריום וכלול במחיר כרטיס הכניסה. מוזמנים להצטרף גם לשיח גלריה!

שיח גלריה עם בברלי ברקת בתערוכת "ארץ פואטיקה"


26.5 בשעה 19:00 מזמינים אתכם להצטרף למפגש עם האמנית והיוצרת הירושלמית בברלי ברקת . שיח הגלריה יתמקד בתהליכי העבודה על מיצב האמנות, שזכה לחשיפה בינלאומית  "ארץ פואטיקה". נצא יחד למסע  העובר דרך נקודות הזמן  שעברה האמנית עד סיומו של המיצב  המוצג בימים אלה באקווריום ישראל. היצירה "ארץ פואטיקה" חושפת בפני המבקרים את אחת הבעיות הקריטיות של  זמננו- זיהום הפלסטיק העולמי.
העבודה מורכבת מפסולת פלסטיק, מוטות במבוק וברזל היוצרים 18 פלחים שמתחברים זה לזה ויחד בונים "גלובוס" שקוטרו 4 מטר, לכאורה תכשיט מרהיב רחב-ממדים ולמעשה זו היא המציאות של הזבל במערומיה.
העבודה על התערוכה ארכה למעלה מ-3 שנים, במסגרתן יצרה האמנית כדור ארץ עצום העשוי פסולת שאספה במהלך השנים. העבודה ותהליכי היצירה ייחודיים ומהווים סיפור מרתק בפני עצמו.
המפגש כלול במחיר כרטיס הכניסה לאקווריום ביום זה. 

סדנת צילום בחשיכה


29.5 בשעה 17:30  סדנת צילום בהובלת נתנאל תבל, שמצלם את ירושלים ואירועיה כבר למעלה מ-11 שנה. במסגרתה המשתתפים ילמדו כיצד להתמודד עם האתגרים שמעמיד האקווריום בעת הצילום במצלמה הסלולרית. משתתפי הסדנה ילמדו כיצד להתמודד עם החשכה במקום, ההשתקפויות מהמכלים ותנועתם המהירה של חלק מבעלי החיים במקום. כמו כן יינתנו למשתתפים כלים לשימוש בתוכנות העריכה שיש להם בטלפון כל זאת במטרה לקבל את התמונות היפות ביותר מהמקום באמצעות הטלפון הסלולרי. הסדנה בתשלום, בהרשמה מראש באתר האקווריום. הביקור באקווריום כלול במחיר הסדנה.

שבוע ירושלים בגן החיות התנ"כי: 

סדנת צילום סלולרי "בין ערביים"


 

31.5 בשעה 17:30 סדנת צילום בהובלת נתנאל תבל, שמצלם את ירושלים ואירועיה כבר למעלה מ-11 שנה. המשתתפים יעברו בין מספר תצוגות בגן מספר תצוגות, ילמדו את סודות הצילום בטלפון הסלולרי, שימוש נכון בזום, פוקוס ותאורה הקיימים בטלפון הנייד, וכמובן שימוש בתוכנות עריכה חינמיות, כל זאת במטרה לקבל את התמונות היפות ביותר בתצוגות הגן. הסדנה בתשלום, בהרשמה מראש באתר גן החיות. הביקור בגן כלול במחיר הסדנה.

משחק ניווט "הירושלמיות של גן החיות"


 

26.5-2.6 בימי חול בין השעות 16:00-19:00 גלו את בעלי החיים הירושלמים של גן החיות דרך משחק ניווט סלולרי. הכירו את בעלי החיים שתוכלו לפגוש לא רק בגן החיות אלא גם בסיור בפארקים ובגנים הירושלמים ואת אלה שנולדו ממש כאן בגן החיות. בואו לגלות את השבילים והתצוגות של גן החיות במשחק אינטראקטיבי ופעיל וליהנות מסיור קצת אחר בגן. ההצטרפות למשחק הניווט בעמדה ייעודית בכניסה לגן החיות. המשחק כלול בכרטיס הכניסה לגן.

סיור לינה ירושלמי בגן החיות


 

 


26.5/ 2.6 בשעה 19:00 במהלך שבוע ירושלים יתקיימו שני סיורי לינה בגן, שיוקדשו לחיבור העמוק הקיים בין גן החיות לעיר ירושלים ולתושביה. הסיורים יוקדשו לסיפור ולהיסטוריה של גן החיות, מיום הקמתו ברחוב הרב קוק בשנת 1940 ועד ימנו אנו, בשילוב סיפורים מאחורי הקלעים של הגן ועוד. הארוחה המרכזית בסיור תהפוך "ירושלמית" ותכלול מרכיבים ירושלמים "אסליים" ובכלל זה מאכלים האהובים על עובדי הגן. המשתתפים בסיור ייהנו מלינה במתחם המאהל החדש שמוקם בימים אלה בגן החיות. הסיור יתקיים בשתי קבוצות במקביל בימי חמישי משעות הערב המאוחרות ועד לבוקר יום ו'. הסיור בתשלום. הרשמה לסיור דרך אתר גן החיות.

שיח גלריה עם ד"ר אילן אזרחי

 

29.5 בשעה 19:00 הצטרפו למפגש מרתק עם דר' אילן אזרחי, פעיל ירושלמי וותיק. בין היתר, כיהן במשך עשר שנים כיו"ר מינהל קהילתי גינות העיר. בשנת 2017 פרסם את ספרו: שפויה בחלומה - גאות ושפל ב-50 שנות איחוד ירושלים. אילן הוא תושב רחביה ומתגורר בבניין שנבנה על ידי סבו וסבתו לפני כמעט מאה שנה.

במהלך פעילותו הציבורית אילן עסק בקידום ירושלים כעיר פלורליסטית, סובלנית ויצירתית, בדגש על הכוח הגדול של החברה האזרחית לחולל שינוי חברתי.


לרגל שבוע ירושלים אנו מאריכים את שעות הפעילות בגן ובאקווריום:


אקווריום ישראל

א'-ה' 21:00-09:00

ו' 16:00-09:00

ש' 18:00-09:00


גן החיות

א'-ה' 19:00-09:00

ו' 16:00-09:00

18:00-09:00 'ש

jerusalem logos.jpg
bottom of page