גלריית הים האדום ב'

מיד לאחר תצוגות המדוזות אנו חוזרים לצלילה בתצוגה המדמה את שונית האלמוגים של אילת. בתצוגת הענק של הים האדום שעומקה 2 מטרים אך אורכה 25 מטרים תוכלו לראות כיצד נראית שונית אלמוגים עשירה באלפי דגים וביצורים אחרים. יש הקוראים לשונית האלמוגים הטרופית "יערות הגשם של הים" בשל עושרם הרב והעובדה שאנחנו כל הזמן מגלים עליה דברים חדשים.

אל תפספסו את חווית הבועות של תצוגה זו – תוכלו להיכנס פנימה על בועה ייחודית שמאפשרת לכם להיות מוקפים בדגים צבעוניים ואף לצלם אחד את השני.

בעודכם מביטים במגוון הדגים בתצוגה זכרו כי בית גידול זה נמצא בסכנה בשל תופעה שנקראת "הלבנת אלמוגים". התופעה, שמתרחשת ככל הנראה מעליית הטמפרטורה והחומציות במים, גורמת לאצות השיתופיות החיות בתוך האלמוגים לעקה ובעקבותיה הן עוזבות את האלמוגים וגורמות למותם ברעב. תופעה זו כבר גרמה למוות של יותר מ-70 אחוז מהאלמוגים בשונית הגדולה בעולם, שונית המחסום הגדולה, הנמצאת מצפון לאוסטרליה.

אנו ממשיכים לגלות תצוגות נוספות בים האדום. בתצוגת המחושתן או הלובסטר תוכלו לראות את פרוקי הרגליים הענקיים ולקרוא על שרצי הים ומדוע הם אינם כשרים. בתצוגה הבאה, של המורנות (הידועים בטעות כצלופחים) תוכלו לראות מיני מורנות שונים כולל המין מורנת הענק המרשימה. אל תפחדו מפתיחת הפה שלהם – הם עושים זאת על מנת לנשום.

בתצוגה האחרונה של הים האדום תוכלו לראות מקרוב דקרי ענק (המוכרים גם כלוקוסים). אל תפספסו את ההזדמנות להיכנס אל תוך מעמקי התצוגה ולנופף לשלום מהבועות או מהחלון הפנימי.

זנבתן מנומר

טווסון אילתי

דפדוף הפסים

ניבן מנומר

ניבן ענק

פזית ים סופית

קרנפון

דו-שן קוצני (אבו נפחא)

אלמוגית שחורה

1/2
Please reload

בואו נשמור על קשר

אקווריום ישראל

דרך אהרון שולוב, מלחה, ירושלים 

ת.ד 898 ירושלים 91008

טלפון: 073-3399000

פקס: 073-3399092

© 2017 ALL RIGHTS RESERVED TO Israel aquarium  Proudly created with Wix.com

לוגו גן חיות וקישור לאתר גן החיות