מיצג אמנותי בעבודה עם בברלי ברקת

הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכה המרהיבה
של האמנית בברלי ברקת!

המיצב האמנתי המרהיב שנקרא ׳Earth Poetica׳ (׳ארץ פואטיקה׳) עשוי כולו מפסולת פלסטיק שאספה האמנית הירושלמית בברלי ברקת ברחבי העולם. באמצעות בקבוקי פלסטיק, רשתות דיג, שקיות ניילון, מארזי אוכל מפלסטיק ושאר הפסולת הפלסטית המזהמת, ציירה ברקת את כדור הארץ בקוטר 4 מטרים, העשוי מפסולת פלסטיק, מוטות במבוק וברזל היוצרים 18 פלחים שמתחברים יחד זה לזה ליצירת "גלובוס" עצום. לכאורה תכשיט מרהיב רחב-ממדים ולמעשה זו היא המציאות של הזבל במערומיה. בנוסף זוכים המבקרים בתערוכה לצפות בתהליכי המחקר והעבודה של האמנית על המיצב פורץ הדרך, לצד סרטונים המסבירים מהו פלסטיק, הבעייתיות בשימוש בו, הנזק הנגרם לבעלי החיים ולסביבה והקלות בה כל אחת ואחד מאתנו יכולים להביא לשינוי המציאות ולשיפור תמונת העתיד.

בכתבה נרחבת בניו-יורק טיימס על המיצב נכתב: ״לברקת היה מסר להעביר. שנים לפני כן, היא מספרת, היא צפתה בילדים מחפשים מציאות על חוף שטוף פסולת מפלסטיק, חוף שבעברו היה יפהפה. ‘התמונה נשארה איתי. אנחנו חונקים את כדור הארץ׳, אמרה ברקת״.

בברלי ברקת מספרת כי בחרה לשתף פעולה ולחשוף את התערוכה לראשונה באקווריום ישראל: "אני ירושלמית, הצגתי בעיקר בחו"ל, רציתי שהנושא המשמעותי הזה יוצג כאן. זו הירושה שלנו, רציתי לחבר את הילדים. הם דור העתיד, הם צריכים להיות מודעים לבעיה. קהל המבקרים באקווריום הוא גדול ומגוון המורכב בעיקר מילדים. הילדים צריכים לדעת מה עתיד כדור הארץ, בידם הכוח לחולל שינויי ומהם יגיע המענה לירושה שאנו משאירים. כשרואים את ערימות הזבל והאמנות שנוצרה מהן, לצד בעלי החיים הימיים שנפגעים באופן ישיר, זה מאפשר לחוות תמונה מלאה של המציאות הבעייתית".
 
על עבודת האמנות שלה שזכתה לשם ‘Earth Poetica’, עמלה ברקת בשלוש השנים האחרונות מהסטודיו שלה בירושלים והיא תושק בפעם הראשונה בחודש הבא באקווריום ע״ש גוטסמן בירושלים. בהמשך יוצג המיצב, שיוצר עניין בינלאומי רב, במרכז הסחר העולמי World Trade Center  בניו-יורק וישקיף על הגראונד זירו.

בברלי ברקת בעבודה על מיצג ארץ פואטיקה

הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכה המרהיבה
של האמנית בברלי ברקת!

הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכה המרהיבה
של האמנית בברלי ברקת!

 בואו לחזות במיצב שזכה לחשיפה בינלאומית, עורר מודעות לבעיית הפלסטיק בעולם, לפני שעובר ל World Trade Center!